Czy powinnam przyjmować takie dawki leku?

Witam! Mieszkam w Anglii. W sobotę byłam na wizcie w Polskiej przychodni u Pani doktor z Ukrainy. Od 15 lat zmagam się z trądzikiem. Pani dermatolog przepisała mi Klarytromycynę oraz dwie maści. Niepokoi mnie dawka antybiotyku. Jest to 500mg co 12h (ulotka mówi o 250mg na dzień) przez 6 tygodni, potem kontrola. Leczenie antybiotykiem ma trwać conajmniej 6 miesięcy. Ostatnie badania na temat tego leku są niepokojące i boję się go przyjmować w tak dużej dawce. Czy moje obawy są słuszne?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli coś Panią niepokoi to najlepiej dopytać się lekarza zlecającego powyzsze leczenie

Dawkę leku lekarz dobiera do stanu zdrowia pacjenta.
W tej sytuacji wskazana jest ponowna konsultacja u lekarza, który zlecił leczenie,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel