Czy powinnam schudnąć? Jak to zrobić?

Mam 15 lat, jestem dziewczyną. Ważę 65 kg przy wzroście 161 cm. Bardzo lubię słodycze i ciężko mi z nich rezygnować. Średnio lubię się ruszać. Moim kompleksem jest duży brzuch i grube nogi. Nie ukrywam, że chciałabym zgubić z 10 kg.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Twoje BMI wynosi 25, jednakże siatki centylowe wskazują, iż pomimo BMI na granicy normy Twoja waga jest prawidłowa w stosunku do wieku i wzrostu. Nie musisz się zatem odchudzać, co nie oznacza, że nie powinnaś dbać o dietę. Powinna być ona zdrowa i urozmaicona oraz połączona z aktywnością fizyczną, co pomaga utrzymać zgrabną sylwetkę.
Staraj się wybierać chudy nabiał, mięso oraz ryby zamiast ich tłustych odpowiedników. Jedz dużo warzyw i owoców oraz produktów z pełnego ziarna.
Lekki brzuszek możesz zlikwidować za pomocą gimnastyki. Polecamy zajęcia fitness ukierunkowane na brzuch oraz samodzielną gimnastykę w domu.
Skorzystaj z porad: http://abczdrowie.pl/sposoby-na-plaski-brzuch