Czy powinnam się martwić takim wynikiem bHCG?

Witam. Jestem z 7 tyg ciąży. Zrobiłam wyniki na betę i pierwszy wynik wyszedł 32 514 a po 48 h 33 558 mlU czy mam się martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

na początku ciąży przyrosty beta-HCG są bardzo dynamiczne i zakłada się, że hormon ten powinien się podwajać co 2-3 dni. Jeśli tak się nie dzieje, to istnieje ryzyko, że ciąża nie rozwija się prawidłowo bądź jest to ciąża pozamaciczna. Nie jest to jednak wyrok.

Najważniejsze jest bowiem badanie ginekologiczne, które pozwoli określić bicie serduszka zarodka oraz jego lokalizację. Proszę więc udać się do ginekologa na pierwszą wizytę, jeśli jeszcze tego Pani nie uczyniła. Czasem zdarza się, że obserwuje się niskie przyrosty beta-HCG, a mimo to ciąża rozwija się prawidłowo. Proszę być dobrej myśli i zaufać ginekologowi.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania dotyczące niskich przyrostów beta-HCG znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-przyrost-beta-hcg-a-ryzyko-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-przyrost-bhcg-w-7-tc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.