Czy słusznie martwi mnie niski przyrost bHCG?
Dzień dobry Poziom hcg 7tc (7 0 dzisiaj) w dniu 13.10 - 1350 , 19.10 - 2400 , 25.10 - 3900 martwi mnie niski przyrost

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
choć podane przez Panią wartości hormonu beta-HCG wydają się dosyć niskie, biorąc pod uwagę upływający czas, to proszę nie martwić się na zapas. Najważniejsze, że hormon ten systematycznie rośnie.
We wczesnej ciąży powinno się rejestrować podwajanie stężenia beta-HCG co dwa dni. W innym przypadku może to zwiastować ciążę pozamaciczną, nieprawidłowości w rozwoju ciąży lub nawet poronienie. Nie jest to jednak regułą i normą.
Proszę skonsultować się z ginekologiem i stosować się do jego zaleceń. Skoro jest Pani w siódmym tygodniu ciąży, to na tym etapie powinien być już widoczny zarodek na USG oraz jego czynność serca. Trzymamy kciuki!
Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-przyrost-beta-hcg-a-ryzyko-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-przyrost-b-hcg-jest-niski, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyrost-b-hcg-po-96-godzinach.