Czy powinnam w takiej sytuacji odstawić ten antybiotyk?

Jestem w połowie leczenia antybiotykiem Taromentin ze względu na bakterię powodującą infekcję okolic intymnych. Dzisiaj dostałam biegunkę i boli mnie brzuch. Czy powinnam odstawić antybiotyk, czy przyjmować go dalej mimo biegunki? Przyjmuję osłonowo probiotyk. Zostało mi jeszcze 7 tabletek antybiotyku do przyjęcia.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do opakowania antybiotyku Taromentin można znaleźć informacje, że najczęściej notowanymi skutkami ubocznymi są nudności, wymioty oraz biegunka.

W takiej sytuacji najlepiej jest poradzić się lekarza, który dany lek przepisał. Specjalista zdecyduje, czy konieczne jest odstawienie leku i zmiana na inny czy też pozostanie przy aktualnej antybiotykoterapii.

Biegunka w trakcie leczenia może być związana z zapaleniem jelita grubego, które wymaga natychmiastowego odstawienia antybiotyku, przeprowadzenia badania lekarskiego i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Jednak zdaniem naszego eksperta sama biegunka nie jest wskazaniem do przerwania antybiotykoterapii, o czym przeczytać można w odpowiedzi na poniższe pytanie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-powinienem-przerwac-przyjmowanie-tego-antybiotyku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.