Czy problemy z koncentracją i pamięcią są częstym objawem guza mózgu u młodej osobny?

Witam. Czy problemy z koncentracją i pamięcią są częstym objawem guza mózgu u młodej osobny? Czy raczej częstsze są inne objawy? Czy one wtedy są bardzo nasilone? Czy może zaburzenia pamięci i koncentracji są cześciej związane z problemami podłoża psychicznego? Proszę o odpowiedź

Witam,

trudności z koncentracją i pamięcią u młodej osoby są charakterystyczne bardziej dla problemów na podłożu psychicznym niż neurologicznym. Oczywiście podłoże neurologiczne należałoby wykluczyć (badanie obrazowe głowy- np rezonans magnetyczny głowy i badanie neurologiczne)- jednak podłoże psychogenne jest najbardziej prawdopobne.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Dolegliwości o które Pani pyta zależą bardziej od lokalizacji i wielkości guza, a także od dynamiki jego wzrostu. Bardziej na te funkcje wpływa wzrost ciśnienia śródczaszkowego. O leczeniu decyduje pacjent, neurochirurg i anestezjolog.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.