Czy przepuklinę można dostać nagle?

Czy wypukliny/przepukliny można dostać nagle? Czy raczej potrzeba na to lat? Pracowałem kilka miesięcy fizycznie, mam, jestem bardzo młody, ćwiczyłem na siłowni tylko miesiąc i zaczęły boleć plecy..... RTG wykazało zwężenie tarczy m-kręgowej L5 S1. Czy to wypuklina/przepuklina? Czy zwykłe nadwyrężenie i po 2 miesiącach ból zniknie? Boli mnie już 4 tygodnie...... ;( biorę 3x dziennie tolperis, 1 1xoflen uno, 1xmajamil, maść diklofena, 1xibuprom, 1xparacetamol, 2x xanax, 1 magnez b6 i witaminę C.

Witam , mam za mało szczegółów abym mógł powiedzieć coś autorytatywnego! Szczegóły proszę omawiać z lekarzem prowadzącym!!! z.żurawski