Czy przy tej mutacji genu mogę bezpiecznie lecieć samolotem w ciąży?

Witam, mam mutacje genu protrombiny g20210a . Chciałabym wiedzieć czy mogę bezpiecznie leciec samolotem w pierwszych tygodniach ciąży ?

Wszystko zależy od pozostałych czynników ryzyka i długości lotu. Wskazane byłoby stosowanie mechanicznej i farmakologicznej profilaktyki przeciwzakrzepowej. Najlepiej będzie skonsultować decyzję z lekarzem prowadzącym ciążę.