Czy rozmazanie wzroku może być objawem nerwicy?

Borykam się z nerwicą lękową i jej objawami od kilku lat, standard, kołatanie, duszności, nogi z waty i widzenie jak przez mgłę. Wczoraj miałam dość stresującą sytuację, leząc w nocy odchyliłam na chwilę głowę, kiedy wróciłam z powrotem do normalnej pozycji mój wzrok się strasznie rozmazał, dosłownie miałam zamazany obraz przy czym zrobiło mi się bardzo duszno, próbowałam szybko złapać oddech, po chwili się udało i zaczęłam widzieć normalnie, panicznie się boję że znowu coś takiego się stanie, co to może być? Czy to też nerwica?

Witam,
to co Pani opisuje wygląda na napad lęku panicznego. Warto aby udała się Pani do lekarza psychiatry, omówiła objawy i wdrożyła odpowiednie leczenie. Dodatkowo zachęcam aby skorzystała Pani z pomocy psychologicznej. Wraz z psychologiem mogłaby Pani wypracować odpowiednie dla Pani metody radzenia sobie z lękiem i reakcjami w sytuacjach trudnych. Psychoterapia uświadomi Pani mechanizmy choroby i w połączeniu z efektywnymi sposobami radzenia sobie z objawami doprowadzi do poprawy jakości życia.
Powodzenia!