Czy są jakieś sposoby na to, żeby delikatnie zmusić dziecko do prawidłowego ułożenia?

Witam . W 34 tyg ciąży mój dzidzius dalej nie przyjął pozycji główkowej tylko ciągle przekreca się i rusza co widać na powierzchni brzucha . Moje pytanie brzmi czy jest jeszcze szansa na to że przed porodem płód ułoży się właściwie główką do dołu ?? Do którego tyg przeważnie dzieci się obracają i czy są jakieś sposoby na to żeby delikatnie zmusić dziecko do prawidłowego ułożenia oraz jaka jest przyczyna nieprawidłowego ułożenia .

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest na to szansa, chociaż maleje z każdym tygodniem, ponieważ w brzuchu jest coraz mniej miejsca. Niestety nie ma jakis metod aby to ulozenie uzyskać, zależy to głównie od samego dziecka, jego ruchliwości, chyba że istnieją jakieś wady anatomiczne macicy.
Pozdrawiam