Czy statyny są skuteczne?

statyny szkodzą czy pomagają moja teściowa po statynach już prawie nie chodzi wszystkie objawy w 100 % z ulotki, czy naprawdę musi się zbijać cholesterol przekraczający 200 u starszej osoby a zwłaszcza kobiety.

Z uwagi na bardzo negatywny wpływ wysokich stężeń cholesterolu na układ sercowo-naczyniowy zaleca się jego obniżanie. Jednak w przypadku wystąpienia działań niepożądanych, które mogą być związane z zażywaniem statyn, wskazana jest kontrola u lekarza prowadzącego i ewentualne odstawienie leku. Pozdrawiam.