Czy swędzenie pochwy i zielony śluz są groźne dla kobiety w ciąży?

Witam. Jestem obecnie w 8 tygodniu ciąży. Od samego początku ciąży mam zielonkawy śluz z pochwy, o niezbyt miłym zapachu, ale też niezbyt intensywnym. Do tego czuję od czasu do czasu swędzenie przy ujściu pochwy. Lekarz stwierdził, że w pierwszym trymestrze nie będziemy tego leczyć i że dziecku i tak to teraz nie zagraża. Czy ma rację? Zastanawiałam się czy nie iść do innego lekarza, mam trochę obaw o ciążę.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli ginekolog, który Panią zbadał stwierdził, że leczenie nie jest teraz potrzebne, to sugeruję zastosować się do jego zaleceń. Mógł podjąć taką decyzję np. dlatego, że leczenie mogło by zaszkodzić dziecku. Jeżeli ma Pani wątpliwości, można skonsultować problem z drugim ginekologiem. Pozdrawiam!