Czy sympatektomię lędźwiową metodą laparoskopową jednocześnie operuje się obydwie strony?

Czy sympatektomią lędźwiową metodą laparoskopową jednocześnie operuje się obydwie strony? Czy jest refundowana z NFZ? Gdzie można ją wykonać na Śląsku. Powód: Choroba Reynaud i stan po sympatektomiach piersiowych. Joanna l. 39

Na temat zakresu operacji proszę pytać lekarza , który planuje ją wykonać. Na temat finansowania proszę pytać w NFZ. Gdzie można ją wykonać-proszę pytać w najbliższej Klinice Uniwersyteckiej , zż