Czy ta substancja ma zły wpływ na zęby?

Czy glikol propylenowy ma szkodliwy wpływ na zęby? Napotkałam się na artykuł o e-papierosach mówiący, że ta substancja ma zły wpływ na szkliwo. Jednak glikol propylenowy to też składnik past i żeli wzmacniających do zębów, więc czy używanie produktów go zawierających ma jakiś wpływ na zęby? Pozdrawiam

Glikol propylenowy stosowany jest w farmacji jako podłoże, czyli płyn, który sam nie ma istotnego działania dla organizmu ale w którym może zostać rozprowadzony składnik czynny leku. Dotyczy to przede wszystkim substancji leczniczych, niedających rozpuścić się w wodzie ale dających się rozprowadzić w glikolu propylenowym. W ten sposób glikol propylenowy może być stosowany w formie preparatu doustnego.