Czy taka beta jednoznacznie wskazuje ciążę?

Witam. 72h temu wyszła mi beta 398.7? Lekarza mam dopiero na czwartek. Czy to jest ciąża? Jeśli tak to który tydzień? Jutro powtórzę jeszcze raz betę hCG.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak – według norm wynik badania powyżej 5 mlU/ml klasyfikowany jest jako ciąża. hCG, czyli gonadotropina kosmówkowa to hormon wytwarzany przez zarodek w celu pobudzania ciałka żółtego do produkcji progesteronu odpowiedzialnego za prawidłowy rozwój ciąży. Tutaj znajdzie Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Wynik blisko 400 mlU/ml oznacza 4.-5. tydzień ciąży, przy czym istotne jest wykonanie badania co najmniej dwukrotnie w ciągu kilku dni, by sprawdzić dynamikę przyrostu tego hormonu – na przestrzeni dwóch dób powinien wzrosnąć o 66%, co jest gwarantem prawidłowego rozwoju ciąży. Zachęcam do zapoznania się z opinią naszego eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/beta-hcg-interpretacja-wynikow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.