Czy taka sytuacja może doprowadzić do ciąży?

Zwracam się z następującym pytaniem, gdyż nurtuje mnie jedna kwestia, a mianowicie; przez chwilę dziewczyna pieściła moje genitalia po czym zaczęliśmy się całować. Upłynęło kilka minut i doszło do pełnej penetracji. W tym czasie splunąłem do pochwy mojej dziewczyny i tutaj moje pytanie, czy preejakulat, który się wydzielił w czasie tych pieszczot w połączeniu ze śliną w tej sytuacji mógł doprowadzić do zapłodnienia? Dodam, że z tego co wiem miała wtedy pierwszy dzień płodny i bardzo sucho w pochwie (widziałem jedynie biały, lekko gęsty i grudkowaty śluz). Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro doszło do pełnej penetracji, to jak najbardziej istnieje ryzyko zajścia w ciążę, zwłaszcza w dni płodne. Sam stosunek oralny niesie natomiast znikome prawdopodobieństwo zapłodnienia, ponieważ zdaniem naszej ekspertki w ustach znajdują się enzymy trawienne, które rozkładają nasienie.

W obecnej sytuacji dziewczyna powinna wykonać test ciążowy po upływie 14 dni od tego zdarzenia. W zależności od wyniku określa się dalsze postępowanie.

W naszym serwisie pojawiało się wiele pytań o podobnej tematyce. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-i-seks-oralny-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uprawialismy-seks-oralny-czy-mozliwe-jest-zaplodnienie-jezeli-pozniej-go-calowalam,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szanse-na-przeniesienie-plemnikow-do-drog-rodnych-podczas-seksu-oralnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.