Czy mogło dojść do poczęcia w czasie owulacji?

Witam, mam troche głupie pytanie... W dzien owulacji kochalem sie z moja dziewczyna. Chcialem zalozyc prezrwatywe jednak dotknalem czlonka z preejakulatem zla strona prezerwatywy, lecz odrazu zalozylem na odpowiednia. Nastepnie partnerka uprawiala stosunek oralny w tej prezerwatywie, "brudnej" od niewielkiej ilosci preejakulat. Chwile pozniej zaczalelismy ocierać sie penisem o lechtaczke i tu moje pytanie. Czy stosunek oralny zlikwidowal potencjalne plemniki znajdujace sie na tej prezerwatywie? Dodam ze pozniej zdjalem ta prezerwatywe, zalozylem nowa i uprawialismy seks bez penetracja, jednak tutaj jestem pewny ze wszystko bylo zgodnie. Prezerwatywy nie pekły

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

samo ocieranie penisem o łechtaczkę raczej nie doprowadziło do zapłodnienia. Podczas stosunku oralnego plemniki znajdujące się w preejakulacie na prezerwatywie mogły ulec przemieszczeniu.

Skoro przed seksem zmienił Pan prezerwatywę na nową i obie prezerwatywy nie pękły, to naszym zdaniem nie ma dużych powodów do obaw. Dla pewności, że nie doszło do zapłodnienia, dziewczyna powinna jednak wykonać test ciążowy – zwłaszcza wtedy, gdy menstruacja będzie się spóźniać.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zaplodnienia-po-stosunku-oralnym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zalozenie-prezerwatywy-na-lewa-strone,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-mozliwosc-przeniesienia-nasienia-i-czy-jest-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.