Czy istnieje jakieś ryzyko zapłodnienia w tej sytuacji?

mam pytanie, czy w przypadku gdy wystapil seks oralny(bez dojscia), i robienie partnerowi dobrze(bylam w ubraniach, grube jeansy i pasek) jednak partner dotykal mnie po gornej czesci ciala, nie dotykal mnie w okolicach pochwy ani nie wprowadzal palcy w nia, mialam rowniez w sobie tampon, pozniej poszlam umyc rece goraca woda z mydlem i poszlam sie zalatwic i widzialam ze mam mokre majtki, jednak nie byla to sperma tylko wydzielina na skutek podniecenia, jedyne co moglam miec na rekach to preejakulat, i czy dalo sie go w jakis sposob przeniesc do pochwy.np na ubraniach? byl to czwartek 5 dzien okresu(w niedziele wieczorem go dostalam) to czy jest szansa na zaplodnienie?
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

szansa na zapłodnienie w opisanej przez Panią sytuacji jest znikoma, bliska zeru. Ubranie jest skuteczną barierą, przez którą raczej nie przenikną plemniki. Ponadto seks oralny nie niesie ze sobą ryzyka zapłodnienia, zwłaszcza, że podczas zbliżenia miała Pani menstruację.

Podsumowując – nie ma ryzyka zajścia w ciążę w tym przypadku. Może być Pani spokojna.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych specjalistów znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-oralny-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-seks-oralny-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-oralny-pod-prysznicem-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.