Czy takie krwawienie przy antykoncepcji jest normalne?

Dzień dobry, mam takie pytanie. 24 listopada 2022roku rozpoczęłam tabletki axia conti i po tym czasie 2 tygodnie później zaczęłam krwawić i trwa to już 4 dni. Czy to jest normalne? Po ilu dniach powinno przejść?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Axia Conti to złożony środek antykoncepcyjny i jak każda doustna antykoncepcja hormonalna może doprowadzić do pojawienia się plamień lub krwawień w środku cyklu. Jest to jeden z najczęściej występujących skutków ubocznych.

Krwawienie, które Pani zauważyła nie jest więc niczym niepokojącym, zwłaszcza podczas pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Nieregularne krwawienia powinny zmniejszać się wraz z upływem czasu.

Nie ma reguły co do tego, ile może trwać takie plamienia. Zazwyczaj jest to kwestią kilku dni. Gdyby plamienia lub krwawienia były wyjątkowo uciążliwe, proszę zwrócić się do ginekologa, który przepisał tabletki.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-przy-pierwszym-opakowaniu-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-podczas-stosowania-drugiego-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-zazyciu-pierwszego-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych-teenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.