Czy możliwe, że krwawienie z odstawienia nie wystąpi?

Witam, mam 18 lat, od ok. 9 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne axia conti. Przy 9 opakowaniu (ostatnią tabletkę z blistra wzięłam 3 dni temu) rozpoczęło się krwawienie w trakcie przyjmowania tabletek, mniej więcej w środku blistra, towarzyszył temu lekki ból podbrzusza, taka sytuacja przydarzyła mi się już raz w trakcie 6 opakowania, Krwawienie trwało tydzień, później tylko delikatne brązowe upławy raz na dzień, aż w końcu ustało. U ginekologa byłam ok.2 tygodni przed wystąpieniem krwawienia, lekarz powiedział że wszystko w porządku, po czym przepisał kolejne opakowania. Dziś powinnam dostać krwawienie z odstawienia, jednak obawiam się że nie wystąpi. Czym to może być spowodowane?
KOBIETA, 19 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, krwawienia z odstawienia zazwyczaj pojawiają się w trakcie przyjmowania tabletek placebo. Czasem jednak zdarza się, że krwawienie z odstawienia nie wystąpi. Jeśli sytuacja jest jednorazowa, to najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw.

Gdyby krwawienie z odstawienia nie pojawiło się w kolejnym miesiącu, to wówczas trzeba skonsultować się z ginekologiem. Wspomina Pani, że dwa tygodnie przed wystąpieniem krwawienia była Pani u lekarza.

Jeśli lekarz zbadał Panią i na tej podstawie stwierdził, że wszystko jest w porządku, to trzeba mu zaufać. Nieregularne krwawienia oraz plamienia są bowiem częstym skutkiem ubocznym tabletek antykoncepcyjnych. Warto również wykonać test ciążowy.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-madinette,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-przeziebieniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.