Czy takie tętno oznacza coś niepokojącego?
Witam. Jakie są normy tętna zarodka w 6-7 tc? Na ostatniej wizycie 6 4 tc, ginekolog powiedziała że na tym etapie tętno zarodka 134 to trochę mało i że takie maluchy muszą mieć szybsze tętno. Następna wizyta jest za 3 tygodnie, a ja odchodzę od zmysłów. Wszędzie normy są bardzo różnie podawane. Proszę o poradę czy takie tętno oznacza coś niepokojącego?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
za normy tętna u płodu uznaje się wartości mieszczące się pomiędzy 110 a 150 uderzeniami na minutę. Wydaje się więc, że tętno wynoszące 134 uderzeń mieści się w tych normach i jest prawidłowe.
Warto więc dopytać swojego ginekologa i upewnić się, co miał na myśli. Jeśli mimo to będzie Pani zaniepokojona tą rozmową, można skonsultować ten wynik z innym specjalistą.
Nasi eksperci odpowiadali już na podobne pytania innych użytkowniczek. Być może ich odpowiedzi okażą się pomocne:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-tetno-plodu-moge-uznac-za-dobre,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tetno-u-plodu-12-tydzien-171-min-nie-jest-za-wysokie,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-tetno-plodu-w-13-tygodniu-ciazy-jest-prawidlowe.