Czy takie wyniki świadczą o PCOS lub przeroście nadnerczy?

Dzień dobry, 2 tygodnie temu po USG zdiagnozowano u mnie torbiel 6 cm na jajniku, zgodnie z zaleceniami miałam zgłosić się na badania hormonalne, a po około 5 tygodniach przyjść na wizytę w celu obserwacji torbieli. Dziś odebrałam wyniki badań, prawie wszystkie hormony w normie TSH(2 μlU/ml), E2 (38 pg/ml), FSH (6,07 mlU/ml), LH (6.97 mlU/ml), PRL (25,7 ng/ml), TTE (38 ng/dl), DHEA-S(251,6 μg/dl) , lekko podwyższony Androstendion 3,54 ng/ml (mam 23 lata). Czy jest możliwe że mam PCOS, lub przerost nadnerczy? Czy istnieje konieczność szybszej wizyty u lekarza w celu podjęcia leczenia?

Do interpretacji wyników badań i postawienia diagnozy potrzebna jest znajomość stanu klinicznego oraz pozostałych badań dodatkowych. Proponuję poczekać na wizytę i zastosować się do zaleceń. Pozdrawiam.