Czy te objawy sugerują depresję?

Witam. Chce sie zapytac czy objawy jakie mam to depresja. Znajomy mi mowil ze popadlam w depresje ale moim zdaniem przesadza. Mam 18 lat i dwojke dzieci. Juz w gimnazjum cielam sie i duzo myslalam o samobojstwie ale po narodzinach pierwszego dziecka troche to przeszlo. Od niedawna nie spotykam sie w ogole ze znajomymi nie moge w nocy czesto spac znow mysle o samobojstwie i znow mam ochote sie ciac. Mam mapady agrecji i placze dosc czesto a wszystko co zle uwazam ze dzieje sie z mojej winy.

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.

Objawy, które Pani opisała są z pewnością bardzo niepokojące, jednak jakąkolwiek diagnozę może postawić jedynie psychiatra/psycholog na spotkaniu twarzą w twarz. Bardzo Panią zachęcam do takiego spotkania oraz rozpoczęcia terapii, która może być bardzo pomocna w przypadku objawów opisanych przez Panią. Jeśli w Pani przypadku mamy do czynienia z depresją, proszę pamiętać, że jest chorobą uleczalna, ale nieleczona może być bardzo niebezpieczna. Sam fakt pojawienia się u Pani myśli samobójczych, powinien być wystarczającym sygnałem do znalezienia profesjonalnej pomocy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Michał Pyter
https://michalpyter.com

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Na podstawie tego co Pani opisała trudno jednoznacznie stwierdzić czy to depresja, jednak nie bagatelizowałbym Pani stanu. Nawet jeżeli Pani trudności mają inne podłoże niż depresyjne, to i tak są poważne. Sugeruję pilną konsultację z psychoterapeutą lub psychiatrą. Wspólnie dokonacie prawidłowej diagnozy problemu

http://www.gabinetzmian.pl