Czy te skurcze świadczą o porodzie?

Witam jestem w 37 4 dni ciąży. Dziś od godz 2 w nocy do teraz (13godz) mam skurcze nie regularne co 10 co 15 co 20min. Jest wtedy twardniejący brzuch oraz bóle podbrzusza w dodatku wypływa śluz zabarwiony krwią na jasno czerwono. Czy muszę zgłosić się do szpitala czy odczekać jeszcze aż zacznie się coś więcej dziać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

regularne skurcze i ból podbrzusza wskazują na rozpoczynającą się akcję porodową. Krew pojawiająca się w odpływających wodach płodowych jest normalnym objawem, wskazującym na rozwieranie się szyjki macicy (krew pochodzi z naczyń krwionośnych szyjki).

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu.

Ponieważ jednak bez badania trudno postawić diagnozę i zapewnić Panią o prawidłowym przebiegu akcji porodowej, sugerowałabym jak najszybsze skonsultowanie się z ginekologiem prowadzącym ciążę bądź stawienie się bezpośrednio na IP szpitala. Warto wiedzieć, że czerwone wody płodowe mogą też świadczyć o odklejaniu się łożyska i stanowić zagrożenie dla matki i dziecka.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/przedwczesne-odklejenie-lozyska.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.