Czy te wyniki mogą świadczyć o ciężkiej insulinooporności?

Witam, bardzo prosze o interpretację krzywej cukrowej i insulinowej po obciążeniu glukozą 75g. Glukoza na czczo: 85,1 mg/dl, po 1 godzinie: 61,2 mg/dl, po 2 godzinach: 79,2 mg/dl. Insulina na czczo: 11,3; po 1 godzinie: 79,9; po 2 godzinach: 42,3. Mam 33 lata. Moja waga to 56kg, TSH 3,28 ulU/ml, FT3 2,91pg/dl, FT4 1,02 ng/dl, kreatynina 1,20 mg/dl. Czy te wyniki mogą świadczyć o insulinooporności? I czy w moim przypadku branie Metforminy 3x1 tabl byłoby uzasadnione? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u diabetologa i dalsze postepowanie diagnostyczno terapeutyczne