Czy ten typ masturbacji może wskazywać na orientację homoseksualną?

Ostatnio odkryłam iż mój mąż masturbuje się analnie. Ostatecznie mąż zaprzecza moim podejrzeniom o orientacji homoseksualnej. Czy ten typ masturbacji może jednak u mężczyzny wskazywać na orientację homoseksualną? Po swoim odkryciu mimo mojej wysokiej tolerancji do osób różnych orientacji na samą myśl o współżyciu z mężem ma dosłownie odruch wymiotny.

Dzień dobry.

Homoseksualizm oznacza zdolność i gotowość do wchodzenia w relację romantyczną i seksualną z osobą tej samej płci, masturbację analną zaś mogą uprawiać osoby obu płci i różnych orientacji seksualnych.

Pobudzając się analnie kobiety stymulują tylną ścianę pochwy (co może prowadzić do orgazmu); mężczyźni z kolei prostatę, która jest mocno unerwiona, co dawać może dodatkowe przyjemne odczucia. Pobudzanie prostaty (nazywane czasem „dojeniem prostaty”) wywoływać może doznania wzmagające intensywność męskiego orgazmu i zwiększające ilość ejakulatu podczas wytrysku.

Podkreślić należy, że kojarzenie tego rodzaju pobudzania z homoseksualizmem jest swoistym uproszczeniem – by nie powiedzieć – nadużyciem.

Dlaczego niektórzy mężczyźni (nie tylko homoseksualni) sięgają po masturbację analną? Z tych samych powodów dla których np. kobiety decydują się na seks analny – czyli z ciekawości, z chęci przeżycia czegoś nowego, bo jest to (bywa) przyjemne, z chęci przełamania swoistego tabu.

Z Pani wpisu wynika, że jest Pani zniesmaczona akurat takim sposobem masturbacji męża, podczas, gdy chyba warto byłoby raczej skupić się na tym, z jakiego powodu mąż Pani, będąc w związku z Panią (jak rozumiem, również seksualnym) ucieka się do masturbacji, w dodatku ukrywając się przed Panią? Chyba zamiast snuć domysły i wysuwać bezpodstawne „oskarżenia”, lepiej byłoby przyjrzeć się Państwa relacji (w tym również seksualnej).

Z powyższego powodu sugerowałbym przynajmniej wspólną konsultację psychologiczno-seksuologiczną, podczas której mogliby Państwo przeanalizować ogólną kondycję Waszej relacji małżeńskiej.

Pozdrawiam

Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/