Czy test antygenowy na jakiekolwiek znaczenie diagnostyczne?

Dzień dobry. Miałam dzisiaj wizytę online z lekarzem internistą(prywatna opieka medyczna). Lekarka wystawiła mi skierowanie na test antygenowy covid. W połowie czerwca zostalam zaszczepiona na covid drugą dawką szczepionki, o czym poinformowałam. Czy test antygenowy na jakiekolwiem znaczenie diagnostyczne dla osób zaszczepionych czyli posiadających przeciwciała? Czy jest sens robic ten test?

Tak. Test antygenowy potwierdza fizyczną obecność białek charakterystycznych dla korona wirusa u pacjenta. Bez względu na to czy ktoś ma p-ciała czy nie jeśli zetknie się w wirusem, a ten zacznie się namnażać, czyli rozpocznie się choroba to stwierdzimy dodatni test antygenowy.