Czy to jakaś reakcja alergiczna?

Od około roku co jakiś czas na skórze pojawiają mi się w tych samych miejscach czerwone plamy. W okolicy lewego łuku brwiowego i oka, na prawej ręce w zgięciu łokcia oraz na plecach. Nie są bolesne, jednak po ich zniknięciu (zwłaszcza w okolicach oka) skóra lekko się złuszcza, są też cieplejsze niż reszta ciała w tym samym miejscu. Ostatnio zauważyłam, że pojawiły się po przyjęciu Ibuprofenu. Plamy znikają po około 3-4 dni. Czy to jakaś reakcja alergiczna na Ibuprofen, czy coś poważniejszego? Dlaczego plamy pojawiają się zawsze w tym samym miejscu?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl