Czy to początki czerwienicy?

Badanie krwi wykazalo nieznacznie podwyzszone HCT 46% ( norma 34.1- 44.9%),HGB 15.7 g/dl( norma 11.2-15.7),RBC 5.42(norma 3.93-5.22). Reszta wynikow w normie. PLT 211.Dodam,ze dokladnie rok temu badania byly zblizone,nieznacznie jednak wzrosly. Czy powinnam sie martwic,ze to poczatki czerwienicy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Dopóki nie ma Pani niepokojących objawów a wyniki są stabilne, to raczej nie ma powodów do niepokoju. Powinna Pani okresowo wykonywać badania kontrolne i być pod stałą opieką lekarza rodzinnego. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów powinna się Pani w pierwszej kolejności zgłosić do POZ.