Czy to przez ten lek nie mogę zajść w ciążę?

Witam. Od dwoch miesięcy staramy sie z partnerem o dziecko..niestety bez skutku... Nie mam zadnych problemow gonekolpgicznych, ale za to mam nerwice i biore lek escirpam. Czy to przez ten lek mogę mieć problemy z zajściem w ciążę ? Dodam, ze jestem za granicą i wizytę kontrolną mam dopiero po świętach. A co do nerwicy to leki ma bardzo pomogly.. Bardzo proszę o odpowiedź ;)

Witam! Leków przeciwdepresyjnych z grupy SSRI (należy do niej Escitalopram - Escipram) i SNRI nie należy przyjmować w ciąży. Należą one do kategorii C i mogą wpływać niekorzystnie na rozwój płodu. Jeżeli jest to możliwe, to należy w ciąży unikać wszelkich leków! Najbardziej w tych stanach są odpowiednie różne formy psychoterapii, w tym treningi autogenne. Pozdrawiam W. Łuczkowski.