Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to właśnie nerwica?

A więc jestem chłopakiem i mam 17 lat. Ostatnio odczuwam lęk przed różnymi rzeczami, kumuluje się on gdy jestem sam przez dłuższy czas i wieczorami, np. lęk przed opętaniem lub tym, że nie zasnę i w konsekwencji nie wyśpię się do szkoły, albo że choruje na nieuleczalną chorobę. W każdym bądź razie zaraz po odczuciu lęku, czuję gorąco, szybsze bicie serca, przypływ siły przez co nie mogę zazwyczaj spać, podczas tego czuję później zmęczenie. A potem przemiennie zmęczenie i przypływ energii. Później zaczyna się ból głowy i mrowienie. Nie potrafiąc nad tym zapanować wpadam w obłęd, nie wiem co się dzieje, boję się tego co się ze mną dzieje i chce żeby to się skończyło, a najlepiej jakbym umarł. Czy to mogą być objawy nerwicy, a może czegoś gorszego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Witam!
Opisane przez Ciebie objawy mogą być wywołane przez rozwój zaburzeń lękowych. Aby uzyskać diagnozę problemu niezbędna jest bezpośrednia wizyta u specjalisty. Warto, żebyś skorzystał z pomocy psychologa i dowiedział się, czym mogą być spowodowane lęki. Pomoc psychologa może pozwolić Ci poradzić sobie z problemami i zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować objawy.
Obecny stan psychiczny wpływa negatywnie na Twoje funkcjonowanie, a bez pomocy specjalisty trudności mogą się pogłębiać. Dlatego warto, żebyś skontaktował się z psychologiem jak najszybciej i rozpoczął pracę nad swoimi problemami.

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy