Czy to zmęczenie i płaczliwość mogą być objawami ciąży?

Witam z mężem staramy się o drugie dziecko nasza 1 córka ma 15 miesięcy. Współżyjemy bez zabezpieczenia . Miesiaczki zaczęły się regulować i były co 31dni w maju było 3 dniowe opóźnienie w czerwcu również 3 dni lecz ta miesiaczka czerwcowa jak nigdy trwała 4 dni zazwyczaj jest to 6,7 dni. Ostatnio bardziej jestem zmęczona, zla i na wiele rzeczy ratuje placzem Przed czerwcowa miesiaczka robiłam 2 testy i były negatywne. Czy możliwe więc ze jestem w ciąży? Dziekuje pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli testy ciążowe są wykonywane po około dwóch tygodniach od ostatniego stosunku, to można je uznać za wiarygodne.

Kilkudniowe opóźnienie w wystąpieniu miesiączki nie musi być niczym niepokojącym. Tak się zdarza, zwłaszcza jeśli w danym miesiącu występują sytuacje stresowe, zmiana sposobu odżywiania lub nadmierny wysiłek fizyczny.

Dla potwierdzenia ciąży lub jej braku warto oznaczać poziom hormonu ciążowego, zwanego beta-HCG. Badanie to jest wiarygodne i szybko da odpowiedź, czy jest Pani w ciąży.

Zmęczenie i płaczliwość nie musi oznaczać ciąży.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-jajnikow-zmeczenie-i-placzliwosc-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglam-wowczas-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.