Czy torbiel na jajniku może powodować wzdęcia i ból brzucha?

w marcu wykryto u mnie torbiel na jajniku niecałe 3 cm , teraz torbiel ma 4,5 cm czy taka torbiel może powodować wzdęcia i ból brzucha miałam robione testy roma wynik ca125- 18,01 He4 61,5 (normy 0,0- 60,5) wartość roma przed menopauzą 11,76 (norma do 11,4 ) .Moją Panią ginekolog martwią przegrody które zaczęły się tworzyć . Bardzo napisać co Pan o tym myśli .Czy taka zmianę usuwa się laparoskopowo czy normalnie nie wiem dlaczego pani doktor chce mnie wysłać do szpitala onkologicznego

Torbiel jest wyrazem lekkich zaburzeń czynności jajników i może temu towarzyszyć ból brzucha, np w okresie jajeczkowania. To, czy Pani ma wskazania do usunięcia laparoskopowego tej torbieli musi ustalic lekarz prowadzący. Może pani zwrócic sie do innego ginekologa, aby miec drugą opinię. Bez osobistego badania takich wskazań ustalic nie mozna.