Czy USG przez powłoki brzuszne jest w stanie pokazać nieprawidłowość na jajniku?

Dzień dobry mam pytanie,małam wykonywane usg brzucha i wyszło w topografii jajnika prawego dwie okrągłe strefy płynowe średnicy 13 i 20mm w dniu badania byłam w 14-stym dniu cyklu.Czy usg przez powłoki brzuszne jest w stanie pokazac nieprawidłowość na jajniku?Bardzo proszę o odpowiedż bo bardzo sie niepokoje.Dziękuje

USG przez powłoki brzuszne może pokazać nieprawidłowości w zakresie jajników, głównie o dużym zaawansowaniu, ale nie jest to badanie miarodajne w zakresie narządów płciowych żeńskich. Trzeba wynik tego badanie zweryfikować badaniem USG przezpochwowym.