Czy usuwanie ósemki jest bolesne?

Czy usuwanie zeba siódemki dolnej jest bardzo bolesne i uciążliwe po zabiegu? Mam usuwanie go w piatek i bardzo sie stresuje

A po zabiegu? To zależy od przebiegu ekstrakcji, po bardzo "ciężkich" może trochę dokuczyć , może pojawić się obrzęk, czasem konieczna jest antybiotykoterapia. Ale nie zakładajmy takiego scenariusza :-) , zwykle nic się nie dzieje..

To zależy od 8 , zazwyczaj dolegliwości bólowe nie są większę niż w przypadku innych zębów , a czasem nawet mniejsze , jednak jeżeli 8 położone są niekorzystnie i trzeba rozszerzyć zabieg na otaczające tkanki aby wydobyć 8 to mogą być większe dolegliwości ze strony okalających tkanek i dłużej utrzymujący się obrzęk tej okolicy

Wszystkie zabiegi stomatologiczne wykonywane są całkowicie bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu niekiedy pojawiają się dolegliwości które ustępują po kilku dniach.