Czy w pierwszych 5 tygodniach ciąży można wykonać tomografię komputerową głowy?

Czy w pierwszych 5 tygodniach ciazy mozna wykanac tomografie komputerowa glowy?

Witam serdecznie,

U kobiet w ciąży przeciwwskazane są badania obrazowe z użyciem promieniowania jonizującego, w tym badanie TK. Niemniej jednak jeśli korzyści z badania przewyższają ryzyko związane z promieniowaniem, wówczas lekarz prowadzący wraz z ginekologiem prowadzącym ciążę, może podjąć decyzje o wykonaniu badania.
W razie pytań proszę porozmawiać z ginekologiem prowadzącym ciążę.

Pozdrawiam.