Czy tomografia komputerowa mogła być niebezpieczna dla płodu?

Moja synowa nie wiedząc jeszcze, że jest w ciąży miała wykonaną tomografię komputerową kręgosłupa, proszę o odpowiedź na pytanie: czy było to niebezpieczne dla płodu , jeżeli tak to jakie mogą być tego konsekwencje.

Witam serdecznie,

Każde badanie obrazowe z użyciem promieniowania rentgenowskiego jest przeciwwskazaniem bezwzględnym do wykonania badania u kobiet w ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. Proszę być spokojnym i udać się do lekarza ginekologa prowadzącego ciąże, w celu konsultacji w tej sprawie.

Pozdrawiam.