Czy warto dać trzecią szansę przyjacielowi?

Czy można dać trzecią szansę komuś kto nas zawiódł? Chodzi mi o kolegę, który rok temu mnie zawiódł ale po wyrażeniu skruchy przez niego dałam mu drugą szansę. Jednak w tej chwili sytuacja się powtarza. Wiem, że każdy ma swoje życie, znajomych, partnerów czy własne problemy o których się nie mówi, jednak według niego byliśmy przyjaciółmi a wcale tak nie czułam. Gdy powiedziałam mu, że to koniec przyjaźni między nami to ulżyło mi. Lecz on mi odpowiedział, że jeśli Ja uważam iż on się mną nie przejmuje to tylko moje stwierdzenie bo on tak nie uważa. Chcę mieć pewność czy warto to zrobić w przyszłości czy nie. Fakt, po tym co mu powiedziałam czuję się lepiej a już tym bardziej po tej części się tak czuję gdy mu powiedziałam, że "jeżeli ma mnie tak traktować to lepiej jak się ta znajomość skończy".

Witam,

zalecana jest szczera rozmowa, zdefiniowanie słowa "przyjaźń", co Pani przez to rozumie i jakie są Pani oczekiwania ze strony przyjaciela?Nieporozumienie może wynikać z odmiennego interpretowania oczekiwań, o jakie zachowania chodzi? Zalecana jest szczera rozmowa.

Pozdrawiam serdecznie

Dobry Wieczór Pani,

Nie napisała Pani, jakiego rodzaju zawodu dopuścił się Pani Przyjaciel...

Co ma Pani zrobić?
Posłuchać samej siebie i za tym podążyć.
Czasami trzeba podjąć wyzwanie ryzyka..., decyzja należy tylko do Pani.

Życzę Pani tylko radości i pomyślności w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com