Jak odbudować relacje z przyjacielem?

Miałam przyjaciela. Przyjaźniliśmy się jakieś dwa lata mogłam na niego liczyć w każdej sytuacji. Niestety ja pod tym względem go zawiosłam. Nie mamy ze sobą kontaktu rawie 1,5 roku, jednak śni mi się on, że się godzimy i wszytsko wróciło do normy. Bardzo tego chcę i potrzebuję. Wcześniej nie wiedziałam co zrobiłam źle jednak teraz już wiem i chcę to naprawić jednak boję się, że on nie będzie chciał. Co mam zrobić/robić, żeby odbudować relację?

Jeśli faktycznie Pani zależy, warto mu o tym powiedzieć. Zarówno o Pani obecnych emocjach z nim związanych, chęcią odbudowania relacji, jak i zrozumieniem błędu oraz zmianami jaka się w Pani dokonały. Z doświadczenia wiem, że taka szczerość daje szanse na odbudowę relacji, choć jej nie gwarantuje. Jeśli jednak Pani nie podejmie próby, nie ma szansy na poprawę.

Witam,
nie mamy wpływu na decyzję drugiej osoby,ale na pogłębienie wglądu w specyfikę wchodzenia w podobne związki,w których możesz mieć skłonnośc do podporządkowywania się z obawy przed odrzuceniem.Tak więc zachęcam do uczestnictwa w różnych formach grupowych,gdzie można zdobyć wiedzę na temat własnych słabych i mocnych stron a następnie je stosować.Czasami jednak u podłoża niepowodzeń jest jednak jakieś inne przeżycie opuszczenia,odrzucenia itp,trzeba zasięgnąc pomocy psychologa lub psychoterapeuty,żeby dawnych urazów nie przenosić na dzisiejsze sytuacje.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią. Napisała Pani o swoim wielkim pragnieniu. Czasem tak się zdarza, że to o czym intensywnie myślimy staje się również treścią naszych snów. Proszę jednak pamiętać, że to co nazywa Pani "odbudowaniem relacji" nie zależy wyłącznie od Pani. Proszę też rozstrzygnąć czy nie chce Pani takiego powrotu do relacji z pominięciem tego co się między Wami wydarzyło. Tak czasem działa nasze myślenie życzeniowe (nawet używamy w takich sytuacjach stwierdzeń typu " zacznijmy od nowa", "puśćmy tamto w niepamięć"). Jeśli oboje Będziecie gotowi na relację przyjacielską to ważne, żeby uwzględnić w niej również trudne doświadczenia. Napisała Pani, że prawie 1,5 roku nie Macie ze sobą kontaktu. Jeśli chce Pani podjąć próbę nawiązania kontaktu trzeba to zrobić jak najszybciej kierując się szczerością i tym co Pani czuje. Proszę jednak pamiętać, że oprócz efektu oczekiwanego przez Panią jest również ten, że ta osoba nie będzie tego chciała (proszę to również uwzględnić wówczas Pani koszty nie będą tak dotkliwe). Pozdrawiam Panią

Dzień dobry, zachęcam panią do rozmowy z przyjacielem w cztery oczy. Myślę, że warto przeprosić, opowiedzieć szczerze i otwarcie o tym co się stało z pani perspektywy, wyrazić chęć naprawienia relacji. Nie wiadomo jak zareaguje pani przyjaciel ale daje to większą szansę na ponowny kontakt niż milczenie. Pozdrawiam.