Czy ważę prawidłowo?

Witam. Mam 13 lat. Zastanawiam się, czy prawidłowo ważę. Niby wiele osób mówi mi, że jestem chuda itp. Ale nie jestem! Ważę jakieś 57\58 kg i mam 170 cm wzrostu. Proszę o opinię i o dietę :)
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i w żadnym wypadku nie powinnaś się odchudzać. Na siatkach centylowych dla BMI (wskaźnika masy ciała) mieścisz się w normie. Dodatkowo jesteś w wieku dojrzewania i nie powinnaś stosować diet odchudzających ze względu na ryzyko zaburzeń w rozwoju. Ogranicz się zatem do zdrowych nawyków żywieniowych i codziennej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam