Czy zaburzenia miesiączkowania są w moim wieku normalne?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy miesiączki, najpierw jeden dzień jakby zapowiedź, potem za tydzień trwa 6 dni, teraz po 5 dniach miałam zapalenie pęcherza i od razu znowu miesiączka 8 dni. Mam 48 lat, po raku tarczycy, czy mam się denerwować, czy w tym wieku to normalne. Dziękuje

Lek. Wojciech Zygmunt

Być może są to oznaki, zbliżającej się powoli menopauzy. Polecam udać się do ginekologa, w celu dokładniejszego zebrania wywiadu i badania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.