Czy zacięcie pieprzyka przy goleniu może być niebezpieczne?

witam jakiś tydzień temu zaciąłem się przy goleniu na pieprzyku na twarzy pieprzyk jest duży mam go od urodzienia ,wyskoczyła mi biała krosta na nim. czy to może być nie bezpieczne ? Proszę o szybką odpowiedź

Dzień dobry,

Każde mechaniczne drażnienie zmiany barwnikowej niesie za sobą pewne ryzyko. W takim przypadku jeśli zmiana znajduje się w miejscu narażonym na podrażnienia najlepiej udać się do lekarza i rozważyć chirurgiczne jej wycięcie.

Pozdrawiam serdecznie.