Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zawroty głowy mogą być objawem nerwicy lękowej?

Witam, od jakiegoś czasu mam krótkie zawroty głowy, kiedy robię test i staję na jednej nodze z zamkniętymi oczami momentalnie zaczynam się kiwać i mam wrażenie że się wywrócę, czy może to być objaw nerwicy lękowej czy jestem na coś chora?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam, Zawroty głowy mogą być jednym z objawów nerwicy lękowej ale tez nie muszą. Aby definitywnie to stwierdzić najpierw należałoby zrobić badania ogólndne i neurologiczne. Jeżeli chodzi o kwestie nerwicowe to warto zadać sobie pytania: czy często zamartwiam się rożnymi sprawami? ; czy przesadnie boję się że rożne przykre rzeczy mogą mi się przytrafić?; czy boję się i często martwię o swoje zdrowie?; czy często czyję bezradność? Czy dużo czasu poświęcam na sprawdzanie mojego stanu psychofizycznego? Jeśli na większość pytań odpowiedziała Pani twierdząco może oznaczać to że należałoby sprawdzić czy nie cierpi Pani z powodu problemów nerwicowych i ewentualnie skorzystać w tej sprawie z pomocy terapeutycznej. Pozdrawiam, Anna Mochnaczewska

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy