Czy zespół policystycznych jajników może się objawić po 35. roku życia?

Witam, czy zespół policystycznych jajników może się objawić po 35 roku życia.Nie miałam problemów z ajsciem w ciąże (3 razy), ale prawie wszystkie objawy pasują do PCOS,nasiliły się po trzeciej ciąży. jakie dokładnie badania przeprowadza się aby potwierdzić lub wykluczyć pcos? Wyczytałam, że w leczeniu stosuje się hormony, a co w przyp. gdy kobieta przeszła już epizod zakrzepowy?Czy w przyp. kobiet które nie planują już dziecka zostawia się pcos bez lecz.i czym to grozi? Dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe, jednak najpierw sugeruję wizytę lekarską. Standardowo wykonuje się USG ginekologiczne w celu oceny jajników, badania insulinooporności i ew. innych hormonów w zależności od objawów.