Czym jest ognisko hypodensyjne w głowie?

Czym jest ognisko hypodensyjne w głowie. W tomografii komputerowej u mojego 8-letniego syna uwidoczniono zmianę, która nie wykazuje żadnych cech w badaniu rezonansem magnetycznym. Nadal jednak nie wiem co to jest?Zgrubienie po stłuczeniach? Jakaś blizna? Co to takiego?

Obecność takiej niewielkiej zmiany w badaniu TK głowy,której nie potwierdziło badanie NMR nie stanowi istotnego problemu.Zachowujemy spokój.Tego rodzaju zmiany często wykrywane są przypadkowo i nie tylko ,ze nie maja znaczenia klinicznego jak i nie wymagają żadnych badań kontrolnych neuroobrazowych w przyszłości.
Pozdrawiam ciepło