Czym leczyć rany odleżynowe?

Chciałam zapytać czym leczy się rany odleżynowe z dużym wyciekiem ropy ? Czy trzeba zrobić badanie tej ropy żeby sprawdzić czy nie ma zakażenia ? Czy iruksol mono może powodować powstawanie większej ilości nowej ropy i czy ranę odleżynową ropną leczy się tylko iruksolem ? Czy to normalne że po zastosowaniu iruksolu rana bardzo boli ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Najlepiej byłoby wykonać wymaz z rany, wykonać posiew i zastosować celowany antybiotyk, takie rany leczy się nie tylko iruksolem, mozna m.In stosować opatrunki ze srebrem. Iruksolem może powodować ból i pieczenie.
Pozdrawiam