Czym się różni konsultacja z psychologiem przez internet a w gabinecie?

Czym się ruzni konsultacja z psychologiem przez Internet a w gabinecie wybieram się do gabinetu i strasznie się stresuje że niewiem co bym miała powiedzieć czego się spodziewać

Witam Panią,
Rozumiem, że jest to dla Pani nowa sytuacja, stąd ten niepokój.
Oczywiście, może Pani wcześniej zastanowić się, co chce Pani
powiedzieć. Może Pani sobie zrobić krótką notatkę.
Nie jest to jednak koniecznie.
Ważne jest, żeby Pani przedstawiła swój problem.
Psycholog wysłucha Panią, a jeżeli będzie taka potrzeba, zada Pani
kilka pytań, w celu dopasowania odpowiedniej formy pomocy.
Jeżeli będzie miała Pani jakieś wątpliwości, proszę zadawać
pytania.
Jeżeli jest jakiś problem, o który ciężko Pani mówić na pierwszym
spotkaniu, to psycholog to uszanuje.
Jeżeli chodzi o konsultację przez internet, to jest ona komfortową
formą pomocy przede wszystkim dla osób zmagających się
z zaburzeniami lękowymi, np. z fobią społeczną.
Chętnie korzystają z niej też osoby, które odczuwają stres lub niepokój
przed osobistym spotkaniem z psychologiem, a także te osoby,
które uważają, że kontakt przez internet daje większe poczucie
intymności, prywatności, bezpieczeństwa czy anonimowości.
Z konsultacji online korzystają również ludzie, którzy mają utrudniony
dostęp do pomocy psychologicznej w miejscu zamieszkania,
mieszkają poza granicami Polski, często podróżują lub pracują do późnych
godzin wieczornych, wychowują małe dzieci i wszyscy ci, którzy z jakichkolwiek
innych względów wolą pozostać w zaciszu własnego pokoju.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Witam,
konsultacja psychologiczna, polega na rozmowie z psychologiem - jest wstępem przed rozpoczęciem stosownych działań psychoterapeutycznych, jedno lub kilka spotkań mających na celu zdiagnozowanie problemu i dopasowanie najodpowiedniejszej metody w pracy terapeutycznej. Może być prowadzone przez skype.
Pozdrawiam serdecznie