Diagnostyka powiększonych węzłów śródpiersia a wczesna ciąża

Witam serdecznie, 1 lutego czeka mnie procedura eBUS (diagnostyka powiększonych węzłów śródpiersia) w płytkiej sedacji. Jednak wczoraj potwierdziłam wczesną ciążę. Czy ciąża jest przeciwwskazaniem do wykonania takiego badania w takim znieczuleniu?

Witam!
Wczesna ciąża jest przeciwwskazaniem, natomiast w późniejszym okresie ciąży - III trymestr rozważyłbym jednak diagnostykę.
Pozdrawiam.