Diagnostyka zwiotczałych mięśni w nodze u nastolatka

Witam! Mój problem dotyczy 19-latka. Od sierpnia 2011r. syna zaczęła boleć noga prawa a szczególnie udo, ale też promieniuje czasami niżej. Najczęściej ból nasila się nocą, ale w dzień głównie po większym wysiłku też powraca. Mięśnie chorej nogi różnią się od zdrowej, są zwiotczałe. Syn od zeszłego roku jeździ od szpitala do szpitala, miał robione badania na boreliozę, prześwietloną nogę, rezonans uda, prześwietlony kręgosłup, badanie nerwów. Lekarz neurolog powiedział, że z jego strony jest wszystko zdrowe, ale noga nadal boli. W tej chwili przyjmuje leki Gabapetin Teva 600mg, Pabi-Dexamethason 1mg. I te nic nie pomagają. Proszę może Wy mi coś podpowiecie, jakie badania inne wykonać, a może to nie problem neurologiczny?

Witam! W opisanej sytuacji wykluczono wszystkie najbardziej prawdopodobne przyczyny neurologiczne dolegliwości zgłaszanych przez Pani syna. Z uwagi na opisywany charakter dolegliwości warto przeprowadzić diagnostykę w kierunku przyczyn naczyniowych. W tym celu proponuję skonsultować problem z angiologiem, który przeprowadzi badanie fizykalne oraz zleci odpowiednie badania. Wśród badań, które mogą być konieczne należy wymienić układ krzepnięcia z D-dimerami, USG kompresyjne kończyn dolnych oraz ewentualnie angiografia kończyn dolnych. Zachęcam do wizyty u angiologa. Pozdrawiam serdecznie!