Kobieta , 16 lat Mam 16 lat. Mam problemy z trzęsieniem się rąk oraz całe ciało mi drży, np: przy odpowiedziach , przy tablicy. Dzisiaj były robione zdjęcia klasowe, każdy musiał osobno je zrobić. Gdy usiadłam na krześle, fotograf oddalił się i nagle całe moje ciało zaczęło drżeć. Nie mogłam siedzieć, musiałam się oprzeć, ale nie mogłam bo do zdjęcia. Ciężko było zrobić to zdjęcie... Albo w tamtym roku na muzyce trzeba było śpiewać, więc poszłam na środek klasy gdy zaczęłam śpiewać też cała drżałam, nie mogłam ustać... Ręce najbardziej rano mi się trzęsą same z siebie..
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Opisane trzęsienie się może być związane ze stresem i lękiem, jaki przeżywasz podczas wystąpień publicznych. Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie. Jesteś niepełnoletnia i ich zgoda będzie niezbędna do wizyty u specjalisty.

Warto najpierw skonsultować się z lekarzem rodzinnym, by móc wykluczyć przyczyny somatyczne (organiczne), tzn. urazy, zmiany neurologiczne, itp. Jeśli lekarz stwierdzi, że problem ma naturę psychiczną, to zalecam kontakt z psychologiem. Będziesz mogła wtedy pracować nad swoimi wewnętrznymi przeżyciami i trudnościami.

Może to być także możliwość pracy nad swoją samooceną oraz pewnością siebie. Jesteś młodą osobą, dlatego warto już teraz zadbać o swoje samopoczucie i podjąć się  pracy nad problemem.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Stres – Stres jest negatywnym odczuciem, które towarzyszy człowiekowi od zawsze. Życie w ciągłym stresie przestaje być czymś wyjątkowym. Staje się normą. Niestety wyniki badań epidemiologicznych prowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) są niepokojące i wskazują, że szybkie tempo życia, cywilizacja przemysłowa, duża gęstość zaludnienia, rywalizacja i towarzyszący temu wszystkiemu stres zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na choroby nowotworowe, wrzodowe czy układu krążenia.
  • Psychologia – Psychologia jest dziedziną, która od lat wzbudza ogromną ciekawość. Obok chorób ciała dużym zainteresowaniem cieszą się bowiem choroby psychiczne. Zaburzenia tego typu są znacznie bardziej powszechne, niż zwykło się uważać. Depresja dotyka wielu osób, choroba może wystąpić nawet u dzieci.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach