Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta , 16 lat Mam 16 lat. Mam problemy z trzęsieniem się rąk oraz całe ciało mi drży, np: przy odpowiedziach , przy tablicy. Dzisiaj były robione zdjęcia klasowe, każdy musiał osobno je zrobić. Gdy usiadłam na krześle, fotograf oddalił się i nagle całe moje ciało zaczęło drżeć. Nie mogłam siedzieć, musiałam się oprzeć, ale nie mogłam bo do zdjęcia. Ciężko było zrobić to zdjęcie... Albo w tamtym roku na muzyce trzeba było śpiewać, więc poszłam na środek klasy gdy zaczęłam śpiewać też cała drżałam, nie mogłam ustać... Ręce najbardziej rano mi się trzęsą same z siebie..
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Arleta Balcerek 88
Mgr Arleta Balcerek Psychoterapeuta, Psycholog, Warszawa Śródmieście 88 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Opisane trzęsienie się może być związane ze stresem i lękiem, jaki przeżywasz podczas wystąpień publicznych. Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie. Jesteś niepełnoletnia i ich zgoda będzie niezbędna do wizyty u specjalisty.

Warto najpierw skonsultować się z lekarzem rodzinnym, by móc wykluczyć przyczyny somatyczne (organiczne), tzn. urazy, zmiany neurologiczne, itp. Jeśli lekarz stwierdzi, że problem ma naturę psychiczną, to zalecam kontakt z psychologiem. Będziesz mogła wtedy pracować nad swoimi wewnętrznymi przeżyciami i trudnościami.

Może to być także możliwość pracy nad swoją samooceną oraz pewnością siebie. Jesteś młodą osobą, dlatego warto już teraz zadbać o swoje samopoczucie i podjąć się  pracy nad problemem.

Pozdrawiam

Podobne pytania